הדברה ודישון

חומרי הדברה - עצות בסיסיות לגינה

האם שמתם לב שהפריחה בגינה שלכם שונה משנה הקודמת? האם גם אצלכם בחצר, פרי הלימון או התפוז קטנים יותר מהפרי שקטפתם בשנה שעברה? כל מי שמכיר את המצב ורוצה לשנות אותו, מוזמן לקרוא את הכתבה הבאה ואולי תוכלו לשפר את המצב. אנחנו מדברים כאן על חומרי הדברה שיעזרו לכם לשפר את איכות החצר והגן שלכם – גם את הפרי וגם את פרחי הנוי שטיפחתם.

שימוש בסוגים שונים של חומרי הדברה נכונים וטובים, יכול לשפר ואף להציל את הצמחים שלכם, שבאדמה או בעציצים, את העצים והשיחים וגם את הדשא. כל אלו חשופים למזיקי הטבע השונים אשר פוקדים את הגינה במשך כל השנה. כאשר בחורף יורדים משקעים מעטים, הצמח חלש יותר ופחות עמיד למתקפות של פגעים ונגעים.

חוץ מבעיית הממטרים הזעומים, החורף הקצר מביא עמו גם עונה יבשה וחמה ארוכה יותר. ומבחינת הצומח, יותר ימים חמים, פירושו יותר מזיקים בגינה. ואם זה לא מספיק, המזיקים מתרבים ומתחזקים ומתחסנים מידי שנה ככל שיש יותר אקלים חם. כמובן שהתחממותו המתרחשת של הכדור שלנו, תורמת רבות למצב הקשה הזה.

לכן, עלינו להקפיד ולטפח את הגן שלנו, להשקות אותו במים, לא הבה מידי ולא מעט מידי – השקיה מאוזנת, לדשן ולעשב ולשמור על הגינה. כך נקבל חזרה את הטבע ואת הצבע והפרי.

חשוב לעקוב אחר השינויים במהלך חודשי השנה ולורך עונות השנה. כדאי לקבל ייעוץ ולהשתמש בחומרי הדברה לגינה כדי למנוע התרבות והשתלטות של מזיקים. הדברת מזיקים היא פעולה פשוטה שתוכלו ללמוד בכל סניף מקצועי שבו מכירת חומרי הדברה מתבצעת על ידי איש מקצוע ויש כאלו ל אמעט בכל רחבי הארץ.

עכשיו בעונת האביב , ועם פתחו של הקיץ, נזכור כמה דברים בסיסיים:

  1. עשב מזיק שמשתלט על שטח אדמה או דשא יכול להוות מטרד לא קטן – היום ניתן למצוא חומרי הדברה המיועדים להשמדת עשבייה מזיקה ולא פוגעים בצמחים "הטובים"
  2. מחלות צמחים עוברות ומידבקות כמעט כמו בין בני האדם (המחלה לא עוברת מהצמח לאדם אלא בין הצמחים לבין עצמם). חשוב לעקוב מידי שבוע או שבועיים ולגלות בזמן אם צצה מחלה. דוגמה של הצמח או תמונה, יכול הלהספיק לאיש מקצוע כדי להמליץ לכם מה לעשות.
  3. חיות מזיקות אשר נטפלות לצמח כמו כנימות, תולעים וכדומה – בהן ניתן לטפל רק באמצעות חומרי הדברה וחשוב לבצע את הטיפול בצורה מדוייקת כפי שמורה היצרן על האריזה. כל סטיה יכולה לסכן את הצמח וגם אותכם.

מקור המאמר: www.maker.co.il

יום שישי 16 אפריל 2010